Продавець ТОВ "Надійна Гідравлічна Компанія" розвиває свій бізнес на Prom.ua 13 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Кошик
40 відгуків
+380 (98) 380-84-74
+380 (67) 571-61-27
Надежная Гидравлическая Компания

Фрезерні роботи

  • Фрезерні роботи, фото 3
  • Фрезерні роботи, фото 4
Фрезерні роботи

Ціну уточнюйте

Мінімальна сума замовлення на сайті — 1000 грн

  • Послуга
+380 (98) 380-84-74
  • +380 (67) 571-61-27

Замовлення тільки за телефоном

Фрезерні роботиФрезерні роботи
Ціну уточнюйте
Послуга
+380 (98) 380-84-74
  • +380 (67) 571-61-27
повернення товару протягом 14 днів за рахунок покупця
Опис
Характеристики
Інформація для замовлення

Фрезерна обробка — процес механічної обробки різанням. Різальним інструментом є фреза, яка здійснює обертальні рухи на великій швидкості. Водночас заготівка виконує поступальні рухи, рідше — обертальні.

Для фрезерного оброблення металу найважливіше значення має фреза. Вона як різальний інструмент схожа на звичайне свердло, правда, заточене під іншим кутом, або на дискову пилку теж незвичайної форми. Іноді одночасно можуть працювати дві такі «дискові пили» або навіть три. На виставці представлені різні варіанти.

Розміри та форма фрез стандартизовані, проте для нестандартних отворів і виїмок доводиться виготовляти спеціальні (фасонні) фрези.

Залежно від розташування в просторі осі різального інструменту — фрези — верстати бувають горизонтально-фрезерні та вертикально-фрезерні. Це означає, що шпиндель (пристрій для затискання фрези) розташований на верстаті горизонтально або вертикально.

Є й універсальні верстати з можливістю горизонтального та вертикального фрезерування. У них шпиндель можна повернути з вертикального положення в горизонтальне та будь-яке проміжне.

А якщо необхідно виконати довгу фаску під кутом, наприклад, 45° до горизонталі, можна повернути вертикальний шпиндель на цей кут і виконати фрезерування поверхні.

Робочий процес фрезерування полягає в обертанні фрези та русі заготівки в тисках або в іншому затискному пристосуванні.

Фреза має кілька різальних граней, тому знімна стружка завжди має кінцеву невелику довжину. Відлітна від фрези стружка має досить високу швидкість, тому завжди потрібно від неї захищатися.

Попутне та зустрічне фрезерування металу

Коли відбувається власне фрезерування, обертальний рух різальної грані може збігатися з напрямком руху заготівки (попутне фрезерування), а може й не збігатися (устреве фрезерування).

Якщо на наждаку заточувати кухонний ніж, то під час руху ножа вгору щодо каменю, назустріч його обертанню, то точення буде зустрічним, а під час руху ножа вниз — попутним. Так само і під час фрезерування.

Переваги та вади є й у попутного та в зустрічного способів фрезерування, їх враховує технолог під час складання карти процесу.

Попутне фрезерування дає змогу отримати високий клас шорсткості поверхні, оскільки заготівка притискається до станини. Затискне зусилля заготовки потрібне менше. Стружку є можливість вільного виходу після різальної грані.

Однак під час фрезерування грубих неоднорідних поверхонь, наприклад, після відливання або штампування, дуже швидко затуплюється фреза. Та й верстат має бути новий, невибагливий, не допускає вібрації під час роботи.

Під час зустрічного фрезерування навантаження на верстат стає плавним навіть під час оброблення лиття. Оброблена поверхня буде міцнішою, оскільки фреза деформує метал, ще й ущільнить його.

Але інструмент під час зустрічного фрезерування прагне відірвати заготівку від затискного пристрою, отже, потрібно заготівку надійніше закріпити.

Крім того, вилітаюча стружка може потрапити назад у зону різання й дряпати, тобто ушкоджувати оброблену поверхню.

Вибір способу фрезерування залежить від форми деталі, оскільки за складної форми частина поверхонь краще фрезерувати попутним методом, а частина зустрічним.

Під час лиття, ківлі, штампування не завжди вдається отримати деталь потрібного розміру та заданої шорсткості. Тому фрезерування як один зі способів оброблення металів різанням завжди буде можливим, щоб із цеху вийшла деталь, яка повністю відповідає кресленню.

Складні та прості верстати для фрезерного оброблення металу

Кількість виробів, що випускаються, визначає лад фрезерування деталей. Якщо деталей небагато, то більшу частину фрезерного оброблення металу виконують на одному складному верстаті. І він має бути універсальним.

Якщо ж потрібне серійне або масове виробництво, то для оброблення використовують простіші верстати, але в більшій кількості. Це і вертикальні, і горизонтальні фрезерні верстати.

Між верстатами влаштовують конвеєр для переміщення деталей і, відповідно, прискорення виробничого процесу.

Основні типи фрез

На фрезерних верстатах використовують кілька різновидів фрез: циліндричні, торцеві, дискові, кутові, т-подібні, фасонні. Вибір фрез залежить від поставленого завдання.

Коли потрібно відфрезерувати якусь довгу грань деталі, наприклад, зменшити висоту одного з ребер швелера, використовують циліндричну фрезу. Вона схожа на обертовий горизонтальний валик із вирізаними в ньому канавками. Ці-то канавки, заточені під потрібним кутом, і зрізають припуск металу на заготівці.

Торцева фреза схожа на свердло великого діаметра та маленької довжини. На торці по всьому діаметру фрези закріплені невеликі різці, від 5 штук і більше. Різці заточені та виставлені на однакову глибину. Такою фрезою можна, наприклад, вифрезерувати місце посадки транзизора на алюмінієвій заготівці радіатора.

Для поліпшення процесу різання крок встановлення різців на фрезі роблять неодинаковим. Різання йде краще.

Дискова фреза дійсно схожа на дискову пилку. Та й виконувані завдання однакові — виконати поздовжню канавку на деталі. Фреза обертається навколо горизонтальної осі та відносно неї рухається заготівка. Зазвичай канавку отримують за один прохід.

Кутова фреза в різальній частині схожа на 2 осічені конуса, з'єднаних разом. Кут під час вершини цих конусів відповідає необхідному куту канавки на деталі. На зовнішній поверхні цієї фрези зроблені різальні зубці, якщо фреза виготовлена цілком зі швидкорізальної сталі. А якщо різати необхідно твердий матеріал, застосовують вставні різці з переможевого сплаву.

Т-подібна фреза необхідна для прорізування т-подібного паза в заготовці, наприклад, для встановлення болта так, щоб він не міг провертатися і водночас залишався в пазу. Форма цієї фрези відповідає назві. Вона схожа на коротке свердло великого діаметра з проточеною шийкою. Робота цієї фрези відбувається в затруднених умовах, тому під час заточування зубців фрези фаску на зовнішньому діаметрі зрізають через один зуб, а також роблять невеликі занурення задньої грані різальної поверхні.

Фасонна фреза має складний профіль, щоб за один прохід можна було виконати потрібну форму деталі. Наприклад, потрібно з бруска металу зробити довгу філенку (накладку) для дверей хвилеподібного профілю.

Треба зазначити, що найменування типів фрез не завжди відповідають призначенням. Можна, до речі, т-подібною фрезою обробити зовнішню поверхню й отримати заданий результат за точністю та шорсткістю.

Порядок фрезерування металу

Фрезерування торцю чавунної заготовки можна виконати в такій послідовності:

  • на горизонтально-фрезерному верстаті в шпиндель встановити торцеву фрезу,

  • в тиски затиснути заготовку,

  • настроїти верстат на швидкісне фрезерування. Нехай подача буде 0,2 мм/зуб. Фреза діаметром 250 мм із твердосплавними різцями ВК8 має 14 зубців. Глибина різання 4 мм, а швидкість різання 90 м за хвилину. За спеціальною діаграмою вибирати кутову частоту обертання шпинделя. Вона має бути від 100 об/хв до 125 об/хв. На коробці швидкостей верстата вибирати 100 об/хв,

  • торканням фрези краї заготівки встановити глибину різання,

  • увімкнути двигун шпинделя та подавання.

Глибину різання вибрати заздалегідь за таблицями. Цього налаштування досить для швидкісного фрезерування заготівки. Охолодження тут не знадобиться. Але потрібно обов'язково поставити сітку, що захищає від чавунних стружок самого фрезерувальника та людей, що проходять.

Можливості фрезерного оброблення металу

Оскільки під час фрезерного оброблення металу відбувається деформація металозаготівки, змінюються його фізичні властивості. На поверхні деталі твердість підвищується, виникають внутрішні напруження. Шорсткість поверхні залежить від подавання.

Під час чорнового оброблення подавання велика — і шорсткість поверхні буде великою. Висота мікронеровностей і повторення западин і висот (мікрогеометрія) буде великою. Якість поверхні низька. Але на те і є чорнова обробка.

Чим менше подавання, менша швидкість різання, краще відведення тепла охолоджувальною рідиною (сульфофрезол), вища жорсткість системи верстатів-пристосунків — вентиль-інструмент (СПДІ) і краще заточена фреза, тим вища якість поверхні.

Шорсткість поверхні коливається від 3 до 8-го класу. Висота мікронеровностей становить від 200 мкм під час чорнового оброблення до 0.8 мкм за тонкого фрезерування.

Прогрес у сфері фрезерування йде в напрямку створення автоматизації керування верстатом — верстати зі ЧПК (числове програмне керування).

Також створюють нові міцні матеріали для різців із мінераллокераміки та синтетичні сплави. Форми різальних елементів стають більш складними, теплостійкими, які краще відводять стружку.

 

Основні
Термін виконання1 дн
  • Ціна: Ціну уточнюйте

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner